Grand Prix Ostrava 2019

23. – 24.2.

V sobotu se konal v Ostravě tradiční turnaj pro kategorii mladšího a staršího žactva. V neděli se pak utkali o medaile dorost a muži a ženy do 23 let. V obou dnech s účastí klubu Daitóryu sportovní bojová umění Pardubice z.s. Grand Prix Ostrava je velmi prestižní soutěž, která přiláká každý rok vysoký počet závodníků z celé ČR i ze zahraničí. Jako obvykle zde byl vysoký počet závodníků z Polska či Slovenska. V tomto ročníků zde měli zastoupení i kluby z Rakouska, Německa nebo Ukrajiny.

V sobotu se našim mladším závodníkům nepodařilo probojovat ke stupňům vítězů a zůstali tak bez medailí. Ani los k nim nebyl přívětivý a do oprav pustil pouze Jonáše Prince a Matěje Jahla. Všichni se prali jako lvi. V neděli se utkali mužské i ženské kategorie U23 a U18. V konkurenci 490 dorosteneckých závodníků se naši neztratili. Nejlepšího výsledku dosáhla Radka Voříšková, která skončila v kategoriích U23 a U18 dvakrát na skvělém 2. místě. Jen těsně pod stupni vítězů na 4. místě v kategorii žen do 23 let skončila Jana Šimůnková.

Dařilo se i mužům. V kategorii muži U23 se povedlo Vojtěchu Filipovi, i když narazil na budoucího vítěze, po tuhých bojích v opravách dosáhnout na 5. místo. Všem gratulujeme a děkujeme za reprezentaci našeho klubu.

Umístění:

Radka Voříšková – 2 x 2. místo

Jana Šimůnková – 4. místo

Vojtěch Filipi – 5. místo

Bez umístění:

Ondřej Filipi

Daniel Voříšek

Matěj Jahl

Petr Voříšek

Jonáš Princ

Michal Vaněk