Český pohár Ostrava 29.2. – 1.3.2020

Neskutečné výkony a nasazení, tak bojovaly naše děti na tomto turnaji, kde bylo přes 2000 nahlášených závodníků z několika zemí Evropy!!!

St. žáci/žákyně
Victorie Moravcová vybojovala (5. místo), předvedla skvělé zápasy, nejprve porazila 2 české závodnice, pak ji ve čtvrtfinále čekala polka, která nakonec vyhrála a Viky šla do oprav, kde postupně vyhrála krásným ipponem nad Zruckou, potom ji čekala nepříjemná polská soupeřka, kde se rozhodovalo až v golden score. Naštěstí to zvládla a mohla bojovat o bronz s nepříjemnou slovenskou závodnicí, kde nakonec prohrála (4x výhra, 2x prohra),

Matěj Jahl nastoupil v první zápase proti polskému závodoníkovi, kde nakonec prohrál a bohužel nebyl nevytažen do opravných soubojů.

Ml. žáci/žákyně
Nejlepší umístění předvedla Andrea Merzová, která se dostala v tak velké konkurenci až do bojů o bronz a nakonec obsadila 5. místo (3x výhra, 2x prohra).

Lukáš Jahl měl velmi dobře nakročeno k zápasu o třetí místo, kde vyhrával na shido a hlídal si svého soupeře, bohužel v posledních 20 sekundách trochu zaspal, soupeř toho využil a rychlým hodem na ippon otočil zápas. Po 2 výhrách a 2 prohrách obsadil 9. místo.

Petr Voříšek vyhrál s přehledem svůj první zápas. Druhý zápas byl vyrovnaný, kde se soupeři ke konci zápasu dostali k boji tělo na tělo, tady rozhoduje každá chvilka nepozornosti, nakonec v tomto boji prohrál Péťa a potom ho už do opravných soubojů nevytáhli.

Nikolas Plesl vyhrával na wazari do posledních 20 sekund, nepustil soupeře k žádnému nástupu, potom chvilku polevil, soupeř toho dokázal využit a otočit zápas ve svůj prospěch. Jeho soupeř v následujícím zápase prohrál a nevytáhl ho do opravných soubojů.

Marek Jiroušek svedl vyrovnaný zápas, pak došlo k boji na zemi, kde mu v držení nedokázal utéct a s turnajem se musel rozloučit.

I druhý den v Ostravě byl ve znamení medailí tentokrát u dorostu a juniorek a juniorů. Všichni se prali jako lvi, ale největší pochvalu si dnes zaslouží Ondřej Filipi, který ve velké konkurenci vybojoval 1.misto ?!!! Tvrdá práce se vyplatila.

Velká konkurence byla samozřejmě i v ostatních vahách. Přes 1000 judistů z různých zemí – Gruzie, Ruska, Polska, Ukrajiny, Slovenska, Maďarska . Naši judisté si vedli výborně.

Radka Voříšková 1.misto ?
Jana Šimůnková 2.misto?
Lucie Zárybnická 3.misto?
Vojtěch Filipi 7.misto

Bohužel bez umístění:
Martin Mimra
Natálie Janouchová
Daniel Voříšek

Je to jen sport a příště to může být naopak. Všem moc gratulujeme!!!