https://daitoryu.cz/wp-content/uploads/2023/08/small-banner-1200x800.jpg

Bylo vám již 15 let? Máte zájem si zlepšit fyzičku? Zdokonalit se v tréninku technik nebo jen potrénovat v dobré partě lidí?

Přijďte k nám na trénink. Budeme se těšit.

JU-JiTSU fighting

Tréninky zvládne každý, je to vhodný sport pro všechny jak pro muže, tak ženy. Používáme techniky z juda, aikida, karate, sebeobrany a jiných bojových sportů v postoji i na zemi. Tréninky probíhají v přátelském duchu a do každého tréninku se snažíme zakomponovat všechny stránky boje. Takže tréninkové jednotky jsou komplexní a zábavné.

Vlastní boj je rozdělen do tří částí.

  • V první části jsou bojovníci zapojeni do boje v postoji, kdy pomocí kopů, úderů se snaží nasbírat co nejvíce bodů. Boj probíhá za pomocí řízených útoků rukama a nohama a současně za použití obranných technik.
  • Jakmile dojde k úchopu, boj vstupuje do druhé části, kde údery již nejsou povoleny. Bojovníci se snaží hodit na zem pomocí různých technik strhů a hodů.
  • Jakmile jsou na zemi, zápas vstupuje do své poslední fáze. Zde se udělují body za techniky držení, škrcení a páčení na zemi.

Při přerušení se souboj vrací do první fáze. Vítězem se stává zápasník, který během boje nasbíral nejvíce bodů, nebo ten, kdo provedl „dokonalou techniku“ ve všech třech částech a vyhrál na Ippon. Následně boj končí před vypršením časového limitu.

Ju-Jitsu jsou metody boje beze zbraně, které obsahují rozmanité techniky pro boj zblízka, jako např. porazy, kopy, údery atd. Ju-Jitsu je účinná forma sebeobrany. Naučíme Vás nejen ovládat své tělo a využívat všechny svalové skupiny, ale i využít energie soupeře a ubránit se jeho útoku.

Ju-Jitsu Fighting je o správném načasování, hbitosti, síle a vytrvalosti.

POŘÁDÁME NÁBOR NOVÝCH ČLENŮ po celý měsíc září.

TRÉNINKY

Tréninky probíhají v kompletně vybavené tělocvičně s pomůckami na cvičení - tělocvična v budově SG Pardubice, Dašická 268.

  • Pondělí 19.30 - 20.30 hod.
  • Středa 19.00 - 20.00 hod.

první trénink proběhne v pondělí 18. září.

Tréninky lze navštěvovat po jednotlivých vstupech či s využitím zvýhodněného pololetního členského příspěvku.

V případě nenaplnění minimálního počtu se kurz neuskuteční.

PRavidla

Ačkoliv se zdá, že se jedná o složité a náročné bojové uměni, pravidla jsou jednoduchá.

Boj je možný v postoji i na zemi, kde většinou zápas i končí. Bojovníka Ju-Jitsu Fighting poznáte podle kimona a chráničů či rukavic. Všichni účastníci jsou s pravidly seznámeni dopředu. Tréninky vedou 2 profesionální trenéři, kteří se vším poradí.

Historie

Historicky existuje velké množství teorií o vzniku Ju-Jitsu. Vzhledem k historii a velikosti Japonska se jedná spíše o existenci velkého množství škol, ze kterých vzniklo mnoho různých stylů boje. Ju-Jitsu kombinuje  formy japonských bojových umění beze zbraně. Forma sportovní Ju-Jitsu a jeho federace vznikla po vzoru juda v sedmdesátých letech v západní Evropě. V roce 1997 se poprvé dostalo na program Světových her.

V současnosti dochází k velkému rozmachu Ju-Jitsu, na poli sportovních oddílů a soukromých zájmových tradičních škol, kde také dochází k využití Ju-Jitsu např. u bezpečnostních složek. Snahou Ju-Jitsu Fighting federace je "probojovat" se na Olympijské hry 2024 v Paříži.

Trenérský tým

Trénerský tým se skládá z absolventů magisterského  studia UK FTVS, specializace – judo a sportovní trénink bojových sportů. Naši trenéři jsou profesionálové, kteří Vám dokáží se vším pomoci.

Ju-Jitsu je bojový sport i životní cesta, pomocí které se formuje lidská osobnost. Nezapomináme na hodnoty jako jsou čest, respekt či pokora.